„Urocze” – tak Andrzej Duda skomentował wspólną fotografię przywódców Rosji, Niemiec, Turcji i Francji

Czas czytania: 3 min

Swój komentarz "Urocze" Andrzej Duda zamieścił w niedzielę na Twitterze pod zdjęciem przywódców Rosji, Niemiec, Turcji i Francji - Władimira Putina, Angeli Merkel, Recepa Tayyipa Erdogana i Emmanuela Macrona.

Wspólna fotografia, na której Putin, Merkel, Erdogan i Macron trzymają się za dłonie była podsumowaniem rozmów czworga przywódców, które miały miejsce w Stambule na temat sposobów zakończenia trwającej od ponad 7,5 roku wojny domowej w Syrii, w której do tej pory zginęło ponad 400 tysięcy osób. W komunikacie przywódcy podkreślili konieczność rozpoczęcia procesu pokojowego pod auspicjami ONZ, trwałe zawieszenie broni oraz kontynuowania walki przeciwko terroryzmowi.

Andrzej Duda wspólną fotografię Władimira Putina, Angeli Merkel, Recepa Tayyipa Erdogana i Emmanuela Macrona skomentował słowem "Urocze"

Wpis Andrzeja Dudy natychmiast spotkał się z falą krytyki.

"Szukanie rozwiązania dla konfliktu zbrojnego w Syrii jest „urocze”? No tak, lepiej kręcić antyuchodźcze, rasistowskie spoty." - odpowiedział Przemysław Szubartowicz.

"Nie sądzę, żeby taki komentarz w imieniu Prezydenta RP był na miejscu. Chyba, że równa Pan do poziomu żarówki. Albo stracił kontrolę nad kontem" - napisała Katarzyna Lubnauer.

"Niestety prezydent Duda kompletnie nie rozumie co przystoi prezydentowi Rzeczypospolitej. Ta prezydentura to żałosne nieporozumienie. Biurko Trumpa, żarówki, "Leśne Ruchadło". Uczy się ten prezydent, ale bez postępów. Raczej regres." - ocenił Tomasz Siemoniak.

 

(df) thefad.pl

 

Opracowanie: Darek Frach

Link skopiowany

Powiązane

Najczęściej czytane

  1. 1

    Pisarka Maria Nurowska, opublikowała listę członków PiS którzy należeli do PZPR

  2. 2

    „Trump ma demencję”? Po nagraniu ze spotkania w Gabinecie Owalnym padła mocna diagnoza

  3. 3

    Krzysztof Skiba: Matoły historyczne

  4. 4

    „Die Welt” z zachwytem o Polsce. Czysta, bezpieczna i zamożna

  5. 5

    Jakie wybrać sukienki na wesele w większym rozmiarze?